• Rekrutacja do Przedszkola w Słowiku w ZSP w Słowiku

• NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLA W SŁOWIKU
            W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W SŁOWIKU

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

I. Złożenie wniosku o przyjęcie do Przedszkola w Słowiku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku.

Przyjmowanie wniosku: od 27 lutego 2023 do 10 marca 2023 r.
            w sekretariacie szkoły oraz udostępniane i przyjmowane przez nauczycieli przedszkola.

w godzinach 8.00 – 16.00.

Dokumentacja do pobrania w zakładce Przedszkole - Rekrutacja

• Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Słowiku w ZSP w Słowiku

• NABÓR DZIECI DO KLASY I

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SŁOWIKUW ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM
            W SŁOWIKU

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

I. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Słowiku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku.

Przyjmowanie zgłoszeń: od 27 lutego do 10 marca 2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 16.00.

II. Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej w Słowiku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku.

Przyjmowanie wniosków: od 13 do 27 marca 2023 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 16.00.

Dokumentacja do pobrania w zakładce Uczniowie i rodzice - Rekrutacja - Rekrutacja do SP w Słowiku
            w ZSP w Słowiku

• Rozgrywki Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Poczesna

•   21 lutego 2023 roku po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły na nowo rozgrywki Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Poczesna.

Drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słowiku w składzie: Igor Sitek, Dominik Choiński, Maksymilian Drewniak, Kacper Parszcz, Krzysztof Pala, Wojciech Figzał, Jan Niestrój, Paweł Tomza, dzielnie bronili honoru naszej szkoły w piłce nożnej halowej

Dziękujemy chłopaki!!!

• Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej "Folkowizja"

•   We wtorek 21 lutego 2023r. uczniowie: Aleksandra Mikołajczyk z kl. III, Izabela Grudniewska z kl. II i Dariusz Walentek z kl. I reprezentowali naszą szkołę w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej "Folkowizja".

Niezmiernie nam miło ogłosić, że uczeń kl. I Dariusz Walentek zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na dalsze sukcesy.

• Dzień Świętego Walentego

• 14 luty Dzień Świętego Walentego ❤️❤️❤

To święto nie tylko zakochanych. To dzień radości, życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni…

🥰🥰🥰🥰🥰

W dniu dzisiejszym Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali Uczniom i Nauczycielom kartki walentynkowe 💌, które można było wrzucać do specjalnej skrzynki w ramach poczty walentynkowej                 ❤️❤️❤️jest nam niezmiernie miło, że tak wielu uczniów wzięło udział w tym wydarzeniu ❤️❤️❤️

W tym dniu nasza szkoła została przystrojona ozdobami walentynkowymi, a także został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy wianek walentynkowy ❤️

Komisja miała trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy, gdyż każda praca była bardzo piękna. Ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce ex aequo zdobyła klasa VI i VIII,

II miejsce klasa I

III miejsce pozostałe klasy.

Gratulujemy! 😀

• MCIZ w Częstochowie w naszej szkole

•    14 lutego uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie. Doradcy zawodowi służyli pomocą w podejmowaniu ważnych decyzji edukacyjnych. Uczniowie mieli możliwość zdobycia najnowszej wiedzy o zawodach i możliwościach dalszego kształcenia. Przedstawione informacje pozwoliły uczniom uzyskać wiedzę na temat ogólnopolskiego jak i lokalnego rynku pracy.

Monika Matysiak

• Poznajemy zawody - Pizzerman

• Poznajemy zawody - Pizzerman. WARSZTATY w Restauracji "Z Mąki " w Częstochowie odbyły się w poniedziałek 13.02.2023r. i brały w niej udział klasy 4-6. Było kreatywnie i bardzo smacznie :-))

• Innowacja pedagogiczna "Mali odkrywcy"

• W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie klas I-III stali się "Małymi odkrywcami"

Poznawali świat przyrody poprzez doświadczenia fizyczne prowadzone przez nauczyciela fizyki Pania Monikę Matysiak. Tematem spotkania było "Czy wokół nas coś jest?"

• ******

• Miło nam ogłosić, że Michał Tomza uczeń klasy 8, brał udział w wolontariacie polegającym na pomocy w przygotowaniu i poprowadzeniu turnieju jr.NBA przy AZS Częstochowa - sekcja koszykówki który odbył się w dniu 26.11.2022r.

• Szkolny Turniej Warcabowy klas I-III

•    Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych wśród dzieci. To również gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Szkolnym Turnieju Warcabowym, który został rozegrany na przełomie stycznia i lutego. Do turnieju zgłosiło się 9 uczniów z klas I-III. Po dość długich zmaganiach, w czasie których rozegrano dwa etapy wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:

I miejsce – Jan Niestrój kl.2

II miejsce – Paweł Tomza kl.2

III miejsce – Tola Gruszka kl.2

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Anna Mrozek